O nas

Old Stuff tworzony jest przez pasjonatów sztuki użytkowej. Do naszych głównych zainteresowań należy przedwojenne rzemiosło artystyczne z terenu Śląska i Polski. W naszym antykwariacie znajdziecie największy wybór porcelany, ceramiki i szkła śląskiego oraz polskiego, a także grafiki z przedstawieniami architektury tych terenów. Tutaj znajdziecie wyroby z takich manufaktur, jak: Carl Tielch, Karl Krister, Joseph Schachtel Porzellanfabrik Charlottenbrunn – Jedlina Zdrój, Jaworzyna Śląska, Parowa, Stanowice, Tułowice, Sorau, Kadyny, Bolesławiec, Ćmielów, Huta Josephine, Huta Fritza Heckerta, Huta Marianny Orańskiej w Stroniu Śląskim oraz z wielu niszowych i mniej znanych wytwórni.

Co roku, 1 stycznia, publikujemy katalog porcelany śląskiej, która znalazła się w naszej ofercie. W marcu 2019 r. wydaliśmy z własnych środków dostępną nieodpłatnie publikację “Szkło śląskie do 1945 r.”. Planujemy kolejne wydawnictwa popularyzujące wiedzę o śląskim dziedzictwie artystycznym i przemysłowym.

W ofercie naszego antykwariatu pojawiają się również najdoskonalsze, starannie wybrane wyroby z innych renomowanych europejskich wytwórni, w tym głównie KPM Berlin czy Rosenthal.

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Do każdej przesyłki dołączamy certyfikat autentyczności zakupionego przedmiotu oraz fakturę. Gwarantujemy bezpieczne dostarczenie przesyłki. Przyjmujemy zwroty i reklamacje. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie kolekcjonera.

Kupują od nas prywatni kolekcjonerzy oraz muzea.

Oferujemy również usługi z zakresu identyfikacji i wyceny oraz doradztwo na temat budowania wartościowej kolekcji, inwestowania w antyki i sztukę.

Kontakt: tel. 694-212-613, sklepoldstuff@gmail.com

Tomasz Żur – z wykształcenia archeolog, absolwent Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizacja: osadnictwo późnego antyku na ziemiach polskich (I- V w. n.e.). W pracy zawodowej zajmował się ratowniczymi badaniami archeologicznymi na terenie całej Polski, w ramach projektów ministerialnych opracowywał zabytki ceramiczne w dolnośląskich muzeach oraz przygotowywał ewidencje i gminne programy opieki nad zabytkami na obszarze Dolnego Śląska.

Aktualnie prowadzi antykwariat Old Stuff, oferując szeroki wachlarz – głównie ceramicznych i szklanych – przedmiotów kolekcjonerskich oraz zabytkowych. Pasjonat historii regionu, historii sztuki i rzemiosła ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów ceramicznych i szklanych. Miłośnik podróży, zwiedzania i dobrego kina. Współautor publikacji „Szkło śląskie do 1945 r.”.